عضویت در سایت

*

*

*

*

*

*

کلمه عبور را فراموش کردید؟

*

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخرین اخبار سایت ، کوپن های تخفیف ، هدایای رایگان و ... در خبرنامه سایت عضو شوید

جی کوئری نسخه 2 رونمایی شد

 بعد از جی کوئری نسخه 1.3 بلافاصله جی کوئری نسخه 2 رونمایی شد. این ورژن قدرت بسیار بالایی از کتابخانه های جاوااسکریپت دارد.

این خبر بسیار خوبی بود. چراکه این ورژن از جی کوئری پشتیبانی خود را از مرورگر IE نسخه های 6 و 7 و 8 قطع نمود. البته به یاد داشته باشیم که هنوز هم بعضی از افراد که تعدادشان هم کم نمیباشد از مرورگر IE6 استفاده مینمایند.

اما در نهایت قطع پشتیبانی از مرورگر و نسخه هایی که در بالا به آن اشاره شد نتیجه اش کم شدن فایل به اندازه 8 کیلوبایت میباشد که میتواند سرعت پردازش را تا حد بسیار بالایی افزایش دهد.

 

ورژن 2 از کتابخانه جی کوئری برای ورژن  و دنیای جدید وب میتواند مفید باشد چرا که هنوز استفاده کنندگان از مرورگر IE کم هم نیستند مخصوصا برنامه نویسان. بنابراین نمی توانیم از کلمه قدیمی و یا Legacy برای این دسته از افراد استفاده نماییم تا زمانی که بسیاری از این افراد از مرورگرهای جدید و مدرن بهره ببرند و استفاده نمایند.

اگر هنوز استفاده کنندگان از محصولات و وب سایت های طراحی شده توسط شما از مرورگرهای IE استفاده مینمایند, شانس این را دارید تا از jQuery 1.9 استفاده نمایید و شاید ورژن های بعدی هم در راه باشد. در این ورژن میتوانید برای پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی برنامه ریزی داشته باشید تا در نهایت به هدف خود برسید.

البته ورژن های 1 و 2 زبان جی کوئری و استفاده از آن کمی گیج کننده به نظر میرسد. سوال اصلی که مطرح میشود این است که طراحان و برنامه نویسان از کدام نسخه از jQuery باید استفاده نمایند؟ نسخه شماره 2 بسیار جدید و درخشان میباشد. در نسخه 1.11 بسیاری از ساختارها تغییر یافته است و قدرت برنامه نیز افزایش پیدا نموده است.

در حال حاضر که این مقاله نوشته میشود تقریبا مشخص میباشد که بهتر است از ورژن هایی استفاده شود که با عدد 1 آغاز میشود.

بالا