عضویت در سایت

*

*

*

*

*

*

کلمه عبور را فراموش کردید؟

*

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخرین اخبار سایت ، کوپن های تخفیف ، هدایای رایگان و ... در خبرنامه سایت عضو شوید

چک لیستی برای طراحان سایت

هر طراحی مهلت مخصوصی برای ارائه ی طرح خود به مشتری دارد . ممکن است زمان شما برای ملاقات چهره به چهره با مشتری فرا رسیده باشد . آیا برای اینکار آماده هستید؟ تنها به دست گرفتن طرح و تحویل آن به مشتری نمی تواند تضمین خوبی برای شروع پروژه باشد . کارهای دیگری نیز وجود دارد که باید انجام دهید تا بتوانید برای پیشنهاد و ارائه ی طرح خود به مشتری موفق باشید .باید برگ برنده در دستان شما باشد تا در روز ملاقات راحت بوده و اعتماد به نفس کافی داشته باشید . در این مقاله در مورد کارهایی که باید قبل از ارائه ی طرح به مشتری انجام دهید ، صحبت خواهیم کرد.

با اصول اولیه شروع کنید:
قبل از اینکه در مورد ارائه ی طرح واقعی فکر کنید ، مطمئن شوید که ایده ی خوبی در مورد فردی که میخواهید با او صحبت کنید، دارید . چه کسی در اتاق خواهد بود؟ هدف از این ملاقات چیست؟ شناخت مخاطب یک مسئله ی بسیار مهم برای داشتن یک ملاقات کاربردی و مفید است . مطمئن شوید که این ارائه برای مخاطب شما نیزمفید باشد . تن صدا باید بر اساس موقعیت های مختلف تغییر کند . در زیر مواردی وجود دارد که با استفاده از آنها مطمئن خواهید شد، مخاطب خود را به درستی می شناسید:
• جزییات طرح خود را از چند روز قبل به صورت کامل آماده کنید. باید بدانید که قرار است با چه کسی صحبت کنید و چه تعداد به سخنان شما گوش خواهند کرد.
• سعی کنید افرادی را که قرار است با هم ملاقات داشته باشید به خوبی بشناسید. به صورت آنلاین جستجو کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد شرکت و فرد مورد نظر بدست بیاورید. اینکار به شما کمک میکند اعتماد به نفس بهتری داشته باشید و برخی از نشانه های بصری را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.
• اگر قرار است در جلوی تیم بزرگی حرف بزنید بهتر است به فکر یک کمک باشید .
یک طرح و ارائه ی خوب برای آنها طراحی کنید: اسلاید ها شما یک طراح سایت هستید و پرزنت شما باید نشان دهنده ی کیفیت کار شما باشد . بنابراین باید نحوه ی ارائه ی خود را طراحی کنید . در مورد مسائل زیر حتما فکر کنید:
• نورپردازی و تصاویر. ایا همه چیز به خوبی و به آسانی قابل دیدن و خواندن هست؟
• ایا اسلایدها سفارشی شده است؟
• یک اسلاید= یک تفکر . ارائه ی خود را به گونه ای طراحی کنید که دنبال کردن آن اسان و راحت باشد.
• تمامی موارد مورد نیاز را چند بار بررسی کنید تا مطمئن شوید تمامی موارد بصری و متون بی عیب و نقص هستند . از به کارگیری تصاویری که ناتمام هستند خودداری کنید.
برای توضیح طرح خود آماده باشید : طرح زیبا بخشی از پرزنت کردن شما باید شامل تفکر در مورد سوالات احتمالی کارفرما باشد . باید پاسخ های خود را برای چنین پرسشهایی آماده کنید . زمانی که در مورد این مسئله فکر می کنید باید موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید:
1. توضیح طرح اصلی و نحوه ی کار آن.
2. پر رنگ کردن ویژگیهای منحصر به فرد طرح
بعد از انجام تمامی این موارد، حالا آماده اید تا با مشتری خود صحبت کنید . یکی از مهمترین اهداف در چنین ملاقاتهایی ، فروختن یک سرویس و یا طرح به مشتری است . بنابراین باید خود را همانند یک فروشنده تجسم کنید . با طرح خود نیز همانند یک محصول رفتار کنید . باید برای توصیف و توضیح تمامی جوانب کار خود آماده باشید .
سخنان خود را تمرین کنید:
به عنوان یک فروشنده ، باید بتوانید سخنرانی خوبی داشته باشید . اینکه مشتری چه پاسخی به شما بدهد بستگی به نحوه ی پرزنت کردن شما دارد . بنابراین باید خود را برای اینکار مهم کاملا آماده کنید :
• زمانی که صحبت از طراحی سایت می شود، همیشه به یاد داشته باشید که باید طرح خود را نشان دهید . حتی اگر تنها موکاپ و یا اسکلت طرح خود را دارید باید آن را به صورت بصری به مشتری نشان دهید .
• سخنان خود را کوتاه وساده انتخاب کنید . اصلا نیازی به توضیحات اضافی نیست . تنها به مواردی اشاره کنید که نیاز هست و مشتری باید بداند.
• سعی کنید در سخنرانی خود هیجان را نیز وارد کنید . سخنرانی خشک و بی روح می تواند برای بیشتر افراد کسل کننده باشد . سعی کنید از روی متن آماده صحبت نکنید . تن صدای شما و زبان بدنتان باید با یکدیگر مطابق و موافق باشند . اگر لحنتان غیر رسمی است بهتر است غیر رسمی صحبت کنید . طرف مقابل را نیز در سخنرانی خود وارد کنید و از او نیز کمک بگیرید .
• در مورد زمان نیز فکر کنید .سخنرانی خود را به گونه ای مدیریت کنید که زمان کافی داشته باشید . اسلایدها و صحبت های خود را همزمان کنید تا تمامی قسمتها با هم منطبق باشند.
به پرزنت خود ساختار بدهید: دعوت به مذاکره با مشتری اینکار به شما کمک میکند طرح کلی و ساختار پرزنت خو را داشته باشید . همین طور باعث می شود کل فرآیند راحت وساده به پیش رود.
• بحث خود را با تشکر و توضیح کوتاهی از پروژه آغاز کنید.
• در مورد مرحله ی کار به مشتری توضیح دهید .
• از آنها بخواهید نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
• از آنها بخواهید سوال بپرسند و در بحث شرکت کنند
• در مورد مراحل بعدی کار با مشتری صحبت کنید .
نتیجه گیری:
آماده شدن برای پرزنت کردن یک طرح میتواند بسیار استرس زا باشد . این لیست کوتاه می تواند برای انجام اینکار به شما کمک کند.اگر در مورد نقطه ی شروع خود مطمئن نیستید می توانید از این لیست استفاده کنید ..

بالا